Bleach - recenze

9. listopadu 2010 v 23:40 | Shinsuke |  BLEACH - ABOUT
Tak asi začnu tím ,že jsem opravdu ,ale opravdu se snažil na nějakou recenzi přijít ... a zjistil jsem ,že jsem hroznej ve psaní recenzí -.-´ no tak jsem si zkopíroval jednu krásnou recenzi k anime Bleach...třeba se časem dočkáte mojí vlastní ,ale zatím tu dám recenzi z TÉTO stránky =o)

15letý Kurosaki Ichigo je normální středoškolák, který má však zajímavou schopnost - vidět duchy. Avšak kromě toho, že s nimi občas prohodí pár slov to jeho život vůbec
shinsuke.blog.cz

neovlivňuje. Až se jednoho dne stane, že mu oknem do pokoje vleze tajemná dívka v černém kimonu a s katanou u pasu, která je nejprve velmi překvapená, že ji Ichigo může vidět, nicméně po chvíli se mu představí jako shinigami Kuchiki Rukia a prozradí mu, jak se to ve skutečnosti má s posmrtným životem. Všechny duše (shinigami označovanými jako pluska) se po smrti automaticky přesouvají do Soul Society (česky Společenstvo duší), ale některé jsou kvůli hříchům či silným vztahům k nějaké osobě nebo věci připoutány k tomuto světu, proto jim z hrudi visí krátký řetěz. Jenomže čím déle se tyto duše potulují po světě, tím více chátrají a jejich řetěz se zkracuje a rezaví až jim zmizí úplně. Potom se promění v takzvané hollow, zlé monstrum, kterému zbyla jen nenávist k ostatním duším a nekonečný hlad, který se snaží zahnat jejich požíráním. A právě proto se v Soul Society trénují shinigami, bohové smrti, kteří mají za úkol zabíjet hollow a posílat pluska do Soul Society. K tomuto účelu mají meče, kterým se říká zanpakutou.
Všechny tyto bytosti (shinigami a hollow), mohou v reálném světě vidět jenom lidé s velkou duševní sílou (reiatsu), jako například Ichigo. O tom, že hollow často cíleně vyhledávají a požírají právě tyto lidi mající velkou duševní energii se již Rukia nestačí zmínit, neboť jeden zaútočí přímo na Ichigův dům. Ichigo, který si naivně myslí, hollowa může porazit, se proti němu postaví. Od smrti ho následně zachrání Rukia, která ale v
shinsuke.blog.cz

důsledku toho utrpí zranění a poté mu řekne, že jestli chce zachránit sebe i svoji rodinu, musí si do srdce vrazit její zanpakutou a vzít si tak její síly. Vše se zdaří a Ichigo s nově nabytými silami hollowa lehce přemůže. Jenže kvůli jeho obrovskému reiatsu vzal Ichigo Rukii všechny její síly, ne jenom část, jak původně plánovala, a tak musí Rukia nějakou dobu zůstat v reálném světě a práci shinigami musí dočasně vykonávat Ichigo.
Tento stav ale netrvá dlouho, jelikož Rukiin čin je v Soul Society zakázán, a tak pro ni po nějaké době přijdou jiní shinigami (Renji Abarai, Byakuya Kuchiki), aby ji odvedli zpět a mohl začít soud. Ichigo se jim v tom samozřejmě snaží zabránit, ale rozdíl v jejich síle je natolik propastný, že po boji Ichigo přijde o své shinigamské síly a pravděpodobně by i zemřel, kdyby ho nenašel obchodník a bývalý kapitán 12.divize ze Soul Society Urahara Kisuke. Ten mu ošetří rány a podrobí ho tvrdému tréninku, aby své síly získal zpět a za pár dní se se svými spolužáky, kteří v sobě nedávno objevili podobné schopnosti Ishidou Uryuu, Sadem "Chad" Yasutorou, Inoue Orihime a mluvící kočkou Yoruichi (bývalá kapitánka 2.divize) se vydává Ichigo do Soul Society, aby Rukie oplatil tehdejší záchranu života.

zdroj recenze : http://www.nej-anime.estranky.cz/

Můj názor na toto anime : Takže toto anime bylo asi moje druhé pořádné anime hned po Narutovi =o) na Bleach koukám do teď a můžu říct ,že mu nechybí jak humor tak akce,tohle anime jsem si oblíbil a v mojí top zůstane napořád =o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 akamaru akamaru | 10. listopadu 2010 v 14:48 | Reagovat

mě se to anime taky líbí ale vždycky přežijou ty dobrý i když jim uřezaj nohy ruce hlavy přežijou xd v tom je lepší naruto nebo fullmetal alchemist =D divim se že tobě to nevadí když máš rád saw =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama